Dětské hřiště na zahradu, venkovní herní prvky pro děti

Dětské hřiště na zahradu, venkovní herní prvky a pohybové hry pro děti mají zásadní vliv na psychomotorický vývoj dítěte. Využívají dětské dřevěné venkovní dětské herní prvky na zahradu. Na dětské zahradní hřiště patří dětská houpačka, se skluzavkou, je opravdu žádoucí vzhledem k fyzickému, sociálnímu a také duševnímu vývoji. To je venkovní dětské hřiště. Specialista na výrobu, dodání a revizi dětského hřiště je firma Herold.

Dětské hřiště v MŠ Dětské zahradní hřiště Venkovní zahradní hřiště Vývoj dítěte na dětském hřišti

Venkovní dětské herní prvky na zahradu pro děti je již standartem v mateřských školách, lesních školkách, dětský zábavní park a centrum bez herních prvků na dětském hřišti nemůže existovat.

venkovní dětské herní prvky

Občas se stane, že dítě přijde domů s odřeným kolenem nebo loktem, ale přiznejme si, že je to absolutně u dětí normální. Nesmí se ale stát vážné úrazy, které by mohly být zapříčiněny vadnou konstrukcí nebo montáží herních prvků na dětském hřišti.

Venkovní dětské herní prvky na zahradu je zdravý tělesný a duševní vývoj dítěte

Dětské hřiště na zahradu a herní prvky je pro radost a zdravý tělesný vývoj dítěte, slouží zde pohybové hry pro děti, to je základ. Z dětství si všichni dobře pamatujeme dětské hřiště. Naše děti ke svému životu a tělesnému a duševnímu rozvoji potřebují nutně dětské hřiště. Dělá jim to radost, zajišťuje pohybovou aktivitu a také rozvíjí s ostatními dětmi svůj sociální postoj a cítění.

Toto dětské hřiště na zahradu musí obsahovat skluzavky v kombinaci s dětskými domky nebo domečky a samozřejmě houpačkami. Velmi často je nedílnou součástí dětského hřiště dětský zahradní nábytek. Pro kluky zahradní dílna nebo pro holky dětská kuchyň. Další možností dětského zahradního nábytku jsou lavice se stoly - piknikové sestavy, židličky a stolky.

Může se jednat o variantu umístění zahradních prvků v parku, u školy nebo v nějakém sportovním areálu. Obyčejně se jedná o využití jako sportovní. Dětské hřiště na zahradu je tak trochu jiná kategorie, kde se pohybují děti zpravidla ve věku od 2 do 15 let, ale ani starší děti nejsou výjimkou. Je to místo, kde děti najdou lákavé herní prvky. Například se pohoupat na houpačkách, vyřádit se a rozvíjet svou pohybovou motoriku na různých průlezkách, skluzavkách nebo na workoutovém hřišti.

Venkovní dětské hřiště a vliv na psychomotorický vývoj dítěte 2 - 3 roky

Venkovní dětské hřiště a psychomotorický vývoj dítěte na dětském hřišti probíhá fyzicky a komunikací dětí mezi 2 - 3 roky navzájem. Musí se přece nějak dohodnout, kdo se sklouzne nebo zhoupne první a kdo poslední a někdy se stává kdo se nesklouzne vůbec. I tento moment v dětském věku je velmi důležitý, dítě se musí prosadit. V dospělém věku jako když najde. Při užívání dětských herních prvků si děti zdokonalují i motorické dovednosti a koordinaci pohybu.

Hřiště pro děti na soukromé a školní zahradě

Hřiště pro děti je určeno pro mateřské školy, obce, hotely, penziony a turistická zařízení a soukromý sektor. Velmi často si zřizují hřiště pro děti do parku nebo jen tak na zelené veřejné prostranství, neboli veřejné dětské hřiště, což je spojení příjemné s užitečným. Pokud vlastníte větší zahradu nebo zelené prostranství a máte děti, tak můžete si nechat zhotovit též dětské zahradní hřiště. Může být se skluzavkami, houpačkami, průlezkami, pískovištěm a dětským zahradním domkem. Tyto prvky na soukromé dětské hřiště musí splňovat minimálně kritéria dle ČSN EN 71 z důvodu bezpečnosti a zdraví dětí.

Bezpečnost na dětském hřišti

Vždy musí platit absolutní bezpečnost na dětském hřišti. My rodiče nebo učitelé v mateřské škole musíme dbát především na bezpečnost. Malé děti tento faktor při svých pohybových aktivitách poněkud přehlíží. MŠ – mateřské školy mají dětské hřiště se zahradními prvky prakticky vždy. Musí splňovat požadavky dle normy ČSN EN 1176. Dle této normy musí MŠ a veřejné hřiště mít provedenou 1x/rok pravidelnou revizi.

Zobrazit více
Zobrazit víceZobrazit více
Nastavit filtrování produktů
parametry
+
varianty
+
cena
+
parametry
bsshop_e1_VPrHeHB
+
bsshop_e1_VPrHeSB
+
bsshop_e1_VPrHeVB
+
Materiál
+
zeme-puvodu
+
Kotvení
+
Rozměr
+
Váha
+
Vhodné pro
+
Barva
+
Vhodné od
+
Nosnost/max. zatížení
+
Povrchová úprava
+
Výrobce
+
Certifikát shody s normou
+
Celková hmotnost (bez obalu)
+
dostu
+
Počet uživatelů max.
+
Použitý materiál
+
Podklad
+
Ukotvení
+
Délka
+
Dostupnost náhradních dílů
+
Počet uživatelů
+
Šířka
+
Velikost bezpečnostních zón
+
Výška
+
střecha
+
Hmotnost stavby
+
Nutný volný prostor
+
Rozměr sestavy
+
Tloušťka palubek
+
Výška plošiny
+
Výška sestavy
+
Značka
+
Podlaha
+
Celková výška
+
Dopadová výška
+
Zavřít okno
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 118
grid
table
Načíst více produktů
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 118

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).