Zahradní prvky nejen na zahradu

Zahradní prvky a sety slouží nejen na zahradu, ale bývají dominantou v parku, na zahradě, na hřišti, ale i v sadech nebo na vinicích a v nich zahradní altány, pergoly a domky, jsou pro mnoho lidí pastvou pro oko, ale i duši a starají se o to jako o své dítě. Není se co divit, protože pobyt v zahradě nebo parku přináší člověku podvědomě příjemný pocit díky zahradním prvkům. Proto v parcích a zahradách se od nepaměti chodí a chodilo na rande a sedělo na lavičce, utvářela se vysoká politika, ale pozor, také velké intriky. Je to zřejmě prostředí, kde lidský mozek pracuje trochu jinak než například v supermarketu nebo v zaměstnání u počítače. Věnovat se zahradním prvkům je často příjemná práce.

 

Zahradní prvky pro všechny

Od starověku zahradní prvky provází lidstvo v zahradách a v nich různé stavby a stavbičky typu zahradní altány, pergoly a přístřešky. Nejčastěji máme 3 druhy zahrad a to pro pěstování plodin, pro radost, volný čas a estetiku nebo jejich kombinace. My se zde zaměříme na okrasné zahrady pro potěšení, které slouží prakticky, k odpočinku a současně k vytvoření něčeho, co ladí našemu oku, prostě nám dělá radost. Aby zahrada splňovala určité okrasné nároky, je nutné vynaložit spoustu práce a fantazie, ale také zahradu obohatit o několik doplňujících zahradních prvků. Může to být dlažba, umístění zahradního altánu, pergoly, lavičky k příjemnému posezení. Pokud chceme zahradu využít k odpočinku určitě budeme potřebovat vkusný zahradní nábytek, truhlíky a květináče nebo zahradní lehátko. Abychom se mohli o zahradu starat, budeme potřebovat zahradní nářadí a náčiní, včetně materiálu ze dřeva, betonu, které uložíme do nářaďového nebo zahradního domku. Na správné zahradě nesmí chybět kompostér pro recyklaci organického materiálu. Ten, kdo nemá to štěstí nebo prostě čas, tak může mít zahrádku na balkoně s pěknými truhlíky nebo květináči a v nich květiny nebo bylinky do kuchyně.

Zobrazit více

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).