Zahradní altán, hliníkové, dřevěné pergoly

Zahradní altán dřevěný nebo dřevěné a hliníkové pergoly dodájí zahradě klid a pohodu. Altány jsou obyčejně vyrobeny ze dřeva, případně z hliníkových dílů a profilů. Stavba zahradního altánu nebo pergoly svépomocí je snadná a rychlá. Pergolu lidé využívají v případě, že mají menší zahradu a zahradní altán není kam umístit. Proto pergoly jsou dobrým řešením.

Zahradní altán dřevěný Hliníkové pergoly Dřevěné pergoly

Zahradní altán dřevěný a altánek je doplněk na zahradu

Zahradní altán dřevěný nebo altánek je zajímavý fenomén zahrady, obyčejně se jedná o drobné dřevěné stavby, ale na celkový vzhled zahrady nebo parku má vliv obrovský. V zahradním altánu si rádi posedí staří i mladí nebo sportovci a nesportovci. Zajímavé je umístění zahradního altánu v rekreačních a turistických oblastech stejně jako u cyklistických a pěších tras.

Půdorys zahradních altánů je většinou čtvercový, kruhový, ale na výběr jsou i pentagonální a hexagonální. Nejoblíbenější jsou dřevěné altány a altánky. Dnes se s nimi můžete též setkat na turistických místech a cyklostezkách. Pokud uvažujete o zahradním altánu na své zahradě do 25 m2, tak nepotřebujete si vyřizovat stavební povolení ani ohlášení, stačí územní souhlas nebo rozhodnutí.

Historie a funkce zahradních altánů

Zahradní altány jsou známy již od starověku, ale většího rozmachu zaznamenaly až od 18. století. Šlechtici a mohatší měšťané začali ve svých parcích a zahradách stavět a budovat zkrášlující a zpříjemňijící zahradní prvky v podobě zahradních altánů a altánků. Obyčejně byly dřevěné, ale známe též zděné nebo litinové. Měli pravdu, tyto ozdobné stavbičky v podobě zahradních altánů opravdu zahradě nebo parku dodaly punc elegance, kde si všichni mohli v klidu poklábosit a dopřát si oddechu, ale též se v zahradních altánech dělala vysoká politika a scházeli se milenci.

Hliníkové a dřevěné pergoly - vhodný přístavek k domu, chatě nebo chalupě

Pergoly dřevěné nebo hliníkové je přístavek k domu, chatě nebo chalupě, ale i zahradnímu domku. Má velký vliv na vzhled a možnost si posedět venku u kávy nebo vína za každého počasí. Velmi často jsou hliníkové či dřevěné pergoly realizovány svépomocí. Kutilové to zvládnou svépomocí a kdo není kutil nebo nemá čas, může si stavbu a montáž u nás zakoupit.

Zastřešení hliníkové pergoly se provádí v dnešní době za použití polykarbonátu. Ten má vliv na prosvětlení prostoru v pergole.

Hliníkové pergoly, též dřevěné pergoly bývají "přilepeny" k vnějšímu obvodovému zdivu (nemusí se chodit daleko) a obsahuje sedací nebo zahradní nábytek v podobě stolu, lavice nebo židlí a křesel. Obvod hliníkové nebo dřevěné pergoly může být doplněn ohradou, na které bývají květiny. Rovněž po ohrazení pergoly se mohou pnout pnoucí květiny od fazole a růží počínaje.

Možnost odborné stavby zahradního altánu nebo dřevěné pergoly na klíč

Pokud si nejste sestavením zahradního altánu nebo hliníkové pergoly jisti, můžete využít naší odbornou stavbu. Cena stavby zahradního altánu či dřevěné nebo hliníkové pergoly není zahrnuta v základní ceně za stavebnici. Cenu za profesionální sestavení a stavbu zahraního altánu, pergoly naleznete v souvisejících produktech.

Ideální je nás kontaktovat a požádat o individuální nabídku na stavba altánu nebo pergoly.

Kromě sestavení zahradního altánu či hliníkové pergoly vám můžeme nabídnout montáž na zemní vruty bayos, včetně nosného dřevěného roštu, dále venkovní nátěr lazurou Remmers i položení střešní krytiny.

Zobrazit více
Nastavit filtrování produktů
parametry
+
varianty
+
cena
+
výrobci
+
parametry
Váha
+
Rozměr dveří
+
Rozměr okna
+
Počet oken
+
Vnitřní rozměr
+
Tloušťka palubek
+
Tloušťka střechy
+
Vnější rozměr
+
Typ okna
+
Rozměr vnitřní
+
Rozměr
+
Výrobce
+
Rozměry
+
Kotvení
+
Hmotnost stavby
+
Tloušťka dřeva
+
Tloušťka podlahy
+
Celková výška
+
Povrchová úprava
+
Plocha uvnitř
+
Plocha střechy
+
Podlaha
+
Použité hranoly
+
Obsah
+
Výška
+
bsshop_e1_VPrHeSB
+
bsshop_e1_VPrHeVB
+
Šířka
+
Použitý materiál
+
Rozměr vnější
+
Podklad střešní krytiny
+
Průměr
+
Materiál
+
_specialni_doprava
+
Záruka
+
Střešní krytina
+
Výška hřebene
+
Výška stěny
+
bsshop_e1_VPrHeHB
+
Zavřít okno
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 44
grid
table
Načíst více produktů
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 44

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).