Zahradní altán a pergola

Zahradní altán nebo pergola je obyčejně vyroben ze dřeva, případně z hliníkových dílů. Pergolu lidé využívají hlavně v případě, že mají menší zahradu a altán není kam umístit. Proto pergoly jsou dobrým řešením. Velmi často je pergola realizována vlastnoručně, kutilové to zvládnou a kdo není kutil nebo nemá čas, může si ji u nás zakoupit.

 

Zahradní altán a altánek je zkrášlující zahradní prvek

Zahradní altán je zajímavý fenomén, obyčejně se jedná o relativně drobné dřevěné stavby, ale na celkový vzhled zahrady nebo parku má vliv obrovský. V zahradním altánu si rádi posedí staří i mladí nebo sportovci a nesportovci. Zajímavé je umístění zahradního altánu v rekreačních a turistických oblastech stejně jako u cyklistických a pěších tras. Půdorys zahradních altánů je většinou čtvercový, kruhový, ale na výběr jsou i pentagonální a hexagonální. Nejoblíbenější jsou dřevěné. Dnes se s nimi můžete též setkat na turistických místech a cyklostezkách. Pokud uvažujete o zahradním altánu na své zahradě do 25 m2, tak nepotřebujete si vyřizovat stavební povolení ani ohlášení, stačí územní souhlas nebo rozhodnutí.

Historie a funkce zahradních altánů

Zahradní altány jsou známy již od starověku, ale většího rozmachu zaznamenaly až od 18. století. Šlechtici a mohatší měšťané začali ve svých parcích a zahradách stavět a budovat zkrášlující a zpříjemňijící zahradní prvky v podobě zahradních altánů a altánků. Obyčejně byly dřevěné, ale známe též zděné nebo litinové. Měli pravdu, tyto ozdobné stavbičky v podobě zahradních altánů opravdu zahradě nebo parku dodaly punc elegance, kde si všichni mohli v klidu poklábosit a dopřát si oddechu, ale též se v zahradních altánech dělala vysoká politika a scházeli se milenci.

 

Pergola - dřevěný přístavek k domu, chatě nebo chalupě

Pergola je drobný dřevěný přístavek k domu, chatě nebo chalupě, ale i zahradnímu domku, která má ale velký vliv na vzhled a možnost si posedět venku a to za každého počasí. Pergola bývá "přilepena" k vnějšímu obvodovému zdivu (nemusí se chodit daleko) a obsahuje sedací nebo zahradní nábytek v podobě stolu, lavice nebo židlí a křesel. Obvod pergoly může být doplněn ohradou, na které bývají květiny. Rovněž po ohrazení pergoly se mohou pnout pnoucí květiny od fazole a růží počínaje.

Možnost odborné montáže zahradního altánu nebo pergoly na klíč

Pokud si nejste sestavením zahradního altánu nebo pergoly jisti, můžete využít naší odborné montáže. Cena montáže zahradního altánu či pergoly není zahrnuta v základní ceně za stavebnici altánu. Cenu za profesionální sestavení a montáž zahraního altánu, pergoly naleznete v souvisejících produktech.

Ideální je nás kontaktovat a požádat o individuální nabídku.

Kromě sestavení zahradního altánu či pergoly vám můžeme nabídnout montáž na zemní vruty bayos, včetně nosného dřevěného roštu, dále venkovní nátěr lazurou Remmers i položení střešní krytiny.

Zobrazit více
Nastavit filtrování produktů
parametry
+
varianty
+
cena
+
parametry
_specialni_doprava
+
Celková nosnost
+
Celková výška
+
Hmotnost stavby
+
Kotvení
+
Materiál
+
Obsah
+
Plocha střechy
+
Plocha uvnitř
+
Podklad střešní krytiny
+
Podlaha
+
Použité hranoly
+
Použitý materiál
+
Průměr
+
Rozměr
+
Rozměr vnitřní
+
Rozměr vnější
+
Rozměry
+
střecha
+
střešní krytina
+
Síla materiálu
+
Tloušťka dřeva
+
tloušťka podlahy
+
Tloušťka střechy
+
Výrobce
+
Výška
+
Výška hřebene
+
Výška stěny
+
Šířka
+
Zavřít okno
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 13
grid
table
Načíst více produktů
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 13

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).